Romantické pobřeží

Itálie: Středozemní moře

Oblíbené destinace

Pokud se chystáte na dovolenou k moři do Itálie, určitě vás bude zajímat, jaké letovisko si vybrat.

Vodní cesta v Benátkách

Po celém pobřeží země je rozeseto mnoho krásných měst a vesniček, ve kterých se můžete ubytovat. Ale jaká střediska patří mezi ty nejoblíbenější a do kterých jezdí nejvíce Čechů a Slováků? Pokusíme se vám představit některá místa, která byste měli zařadit do svého hledáčku. Rimini určitě každý z vás zná, krásné město patří mezi nejnavštěvovanější místa celého Jadranu. Leží v centrální části země na východním pobřeží a omývá jej Jaderské moře. Můžete se tady těšit na krásné památky z dob Římské říše ale i novověku. Stejně tak je Rimini bývalým lázeňským městem s krásnými plážemi, příjemným prostředím a čistým mořem. Nedaleko zmíněného Rimini leží další známé letovisko Riccione. Díky své kráse a pěknému prostředí se Riccione přezdívá „zelená perla Jadranu“ a právem si město oblíbilo mnoho turistů z celého světa. Kromě příjemného koupání se tady můžete těšit na mnoho obchodů s moderním oblečením, protože Riccione je městem módy.

Pobřeží Středozemního moře

Mezi další známá letoviska patří Caorle, Arabba, Sicílie, Ischia nebo třeba Benátky, které jsou zároveň známým historickým místem. Jestliže chcete poznat další památky a historické stavby, určitě byste neměli minout hlavní město Řím, Milán nebo třeba Florencii, ze které pochází desítky známých umělců a spisovatelů, jako třeba Dante Alighieri, Giovanni Boccaccio či Michelangelo Buonarroti.

Celá země nabízí nespočet krásných míst, památek a historických staveb. Můžete ležet pod slunečníkem na pláži u moře, cestovat po krásných italských městech nebo navštívit fascinující přírodu. A až vás omrzí poznávání okolí, určitě navštivte jednu z proslulých italských restaurací. Mísa čerstvých mořských plodů je obzvlášť pro Čechy a Slováky netradičním zážitkem.

- Vybrat zájezd do Itálie -

Užitečné údaje:

Itálie je jihoevropský stát, ležící na Apeninském poloostrově, který je obklopen Středozemním mořem. Na celkové rozloze 301 278 km² žije více než 60,1 milionu obyvatel a převládá římskokatolické vyznání. Hlavním městem je Řím. Země je členem Evropské unie. Italskou měnou je euro (EUR). Úředním jazykem je italština.

Dále doporučujeme:

Poznejte i další atraktivní místa. Nabídka levných zájezdů k moři je opravdu široká. Mezi ty nejoblíbenější patří zájezd do Chorvatska, které se chlubí krásným pobřežím Jaderského moře, zájezd do Bulharska, které je zárukou dokonalého odpočinku a relaxace nebo třeba zájezd do Turecka, které nabízí nevšední exotiku a krásné moře.