Romantické pobřeží

Itálie: Středozemní moře

Historie Itálie

Z pohledu historie je Itálie velice významnou zemí, jenž si zažila mnoho krásných, ale i smutných okamžiků.

Památník Vittorio Emanuele

Nejednou bylo některé italské město centrem veškerého dění v Evropě, ať už jde o dějiny nebo umění a kulturu. Začněme ale radši popořádku od úplného začátku. Několik tisíciletí před našim letopočtem už na území dnešní Itálie sídlilo několik známých kmenů a osadníků. Postupem času sever země ovládli známí Etruskové a od 8.století před našim letopočtem datujeme počátek města Řím, které se na několik dalších stovek let stalo centrem celého světa. Dodnes v Římu najdeme mnoho památek a významných staveb, které připomínají důležitost tohoto krásného města. Řím vznikl spojením několika osad a až do roku 476 našeho letopočtu řídil dění v Itálii i mimo ní. I přes zánik Římské říše zůstalo město centrem křesťanství a je jím dodnes. Dalších několik stovek let bylo pro zemi opravdu špatným obdobím, zvláště, když zemi ovládli barbaři.

Sjednocení Itálie

Dalším významným milníkem v historii Itálie je rok 1861, kdy se sjednotily všechny státy dnešní Itálie a vytvořily společné království. Po první světové válce se ujal moci Benito Mussolini, fašistický vůdce, který sympatizoval s Adolfem Hitlerem a jeho zemí. Během druhé světové války se kvůli toho Itálie stala spojencem nacistického Německa a roku 1943 byla oficiálně poražena. Po definitivním konci celé války byla Itálie roku 1946 přeměněna na demokratickou republiku. Od té doby se Itálie vypracovala na úroveň nejvyspělejších států celého světa a patří mezi nejdůležitější státy Evropy, ve které má nezanedbatelné slovo.

Země s hlavním městem Řím byla také u založení NATO a Evropského hospodářského společenství, které se později změnilo na dnešní Evropskou unii. V zemi se platí Eurem od roku 2002.

- Vybrat zájezd do Itálie -

Užitečné údaje:

Itálie je jihoevropský stát, ležící na Apeninském poloostrově, který je obklopen Středozemním mořem. Na celkové rozloze 301 278 km² žije více než 60,1 milionu obyvatel a převládá římskokatolické vyznání. Hlavním městem je Řím. Země je členem Evropské unie. Italskou měnou je euro (EUR). Úředním jazykem je italština.

Dále doporučujeme:

Poznejte i další atraktivní místa. Nabídka levných zájezdů k moři je opravdu široká. Mezi ty nejoblíbenější patří zájezd do Chorvatska, které se chlubí krásným pobřežím Jaderského moře, zájezd do Bulharska, které je zárukou dokonalého odpočinku a relaxace nebo třeba zájezd do Turecka, které nabízí nevšední exotiku a krásné moře.