Romantické pobřeží

Itálie: Středozemní moře

Moře v Itálii

Itálie je z velké části obklopena krásným Středozemním mořem. Průzračná voda a pláže plné písku do země každoročně lakají nespočet turistů z různých koutů světa.

Pláž Positano

Ačkoliv má Itálie mnoho atraktivních lákadel, tak právě krásné moře patří mezi ta největší. Kromě toho se můžete v Itálii těšit na příjemné místní obyvatele, kteří patří k těm nejhodnějších a nejvstřícnějším v Evropě. Italové mají neustále dobrou náladu a pomůžou cizímu člověku v jakékoliv situaci. Stejně tak v Itálii neutratíte o nic víc, než v jiných evropských zemích, které leží u pobřeží Středozemního moře. Vraťme se ale k tomu největšímu lákadlu Itálie. Itálie má přístup k známému Středozemnímu moři, jehož součástí je také moře Jaderské, Tyrhénské, Jónské a Ligurské. Tato moře jsou u turistů velice oblíbená.

Dokonalý relax

Pokud máte rádi průhledné a čisté moře, budete Itálii a její moře milovat. V jakémkoliv letovisku se můžete těšit na moře s příjemnou teplotou. V krásném italském moři se dokonale zchladíte, ale nemusíte se bát, že by vám v něm byla zima. Dalším výrazným plusem Itálie jsou její pláže. Nikde jinde nenajdete tak krásné písčité pláže, které navíc pravidelně správci pláží uklízejí. Celkově jsou italské pláže velmi čisté a udržované. Nestane se vám, že na zemi najdete odpadky od turistů z minulého dne, nebo něco podobného. Na krásné pláže narazíte po celém pobřeží a stejně tak si budete moci vychutnat různé bary a restaurace v každém městečku. Můžete si tak odpočinout od plavání nebo opalování v jedné z krásných restaurací a vyzkoušet pravou italskou pizzu, kvalitní těstoviny či exotické mořské plody. Italská kuchyně je jedna z těch nejlepších a nejkvalitnějších, protože na jídle si Italové opravdu potrpí.

Další z výhod moře v Itálii jsou různé adrenalinové sporty a jiná zábava. Na mnoha místech jsou volejbalová hřiště nebo tenisové kurty. Stále více turistů láká vyzkoušet si jeden z adrenalinových sportů, například jízdu na vodních lyžích nebo další vodní atrakce. Dovolená u moře tak může být plná odpočinku, ale i zábavy a adrenalinu. Ve volných chvílích se můžete projít v krásných alejích nebo si dát nějakou specialitu v místních barech a občerstveních.

- Vybrat zájezd do Itálie -

Užitečné údaje:

Itálie je jihoevropský stát, ležící na Apeninském poloostrově, který je obklopen Středozemním mořem. Na celkové rozloze 301 278 km² žije více než 60,1 milionu obyvatel a převládá římskokatolické vyznání. Hlavním městem je Řím. Země je členem Evropské unie. Italskou měnou je euro (EUR). Úředním jazykem je italština.

Dále doporučujeme:

Poznejte i další atraktivní místa. Nabídka levných zájezdů k moři je opravdu široká. Mezi ty nejoblíbenější patří zájezd do Chorvatska, které se chlubí krásným pobřežím Jaderského moře, zájezd do Bulharska, které je zárukou dokonalého odpočinku a relaxace nebo třeba zájezd do Turecka, které nabízí nevšední exotiku a krásné moře.